18. 01. 1997

Den, kdy se rozhořel skandál Clinton – Lewinská

Osudy dalších aktérů

V lednu 2001, s koncem Clintonova volebního období, dostala Linda Trippová výpověď z Pentagonu. Tvrdila, že jde o pouhou pomstu, její nadřízení ale oponovali, že se jedná o běžný proces a že lidé na její pozici běžně odcházejí spolu se starým prezidentem. A pokud rezignaci nepodají sami, jsou k odchodu donuceni. Trippová se následně přestěhovala do Virginie, kde spolu s manželem provozuje celoroční vánoční obchod.

Na Kennetha Starra se po ukončení procesu snesla kritika, že celý případ šlo zvládnout lépe a že si coby vyšetřovatel nedržel dostatečný odstup. On sám v roce 2004 vyjádřil lítost nad tím, že tehdy zažádal, aby mu byl případ Lewinské přidělen s tím, že celý skandál měl dostat na starost někdo jiný. Od roku 2010 je prezidentem Baylorovy univerzity v Texasu.

Hillary Clintonová
se ještě za vlády svého manžela rozhodla kandidovat do Senátu za stát New York. Volby v roce 2001 skutečně vyhrála a v roce 2006 byla zvolena znovu. O rok později oznámila, že se bude ucházet o prezidentské křeslo. To sice získal Barack Obama, nabídl jí ale post ministryně zahraničí, který vykonávala od ledna 2009 do února 2013. Aktuálně se znovu zapojila do prezidentské kampaně na rok 2016.

Sledujte nejdůležitější okamžiky historie na Twitteru ZDE.

OHODNOŤTE TENTO POŘAD NA ČSFD ZDE.

Autorka: Anna Zunová
Střih: Vláďa Šimek
Dramaturg: Pavel Zuna
Produkce: Lucie Dřízhalová
Šéfproducent: Lukáš Záhoř


 

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.