17. 02. 2011

Den, kdy Severoafrickou Libyi zachvátily protesty proti Muammaru Kaddáfímu

Arabské jaro se v únoru 2011 přelilo z Tuniska i do Libye (a dalších zemí). Vlnou mohutných nepokojů tu má být svržena více než čtyřicetiletá nadvláda Muammara Kaddáfího. Takzvaný Den hněvu vyústí v dramatickou občanskou válku a na samotný závěr i krutý skon diktátora, který v Libyi převzal moc se svým revolučním hnutím Svobodní důstojníci v roce 1969. Vyhlásil vznik Libyjské arabské republiky, která má jít cestou svobody, socialismu a jednoty. I když nese tento režim prvky demokracie, je nepochybné, že Kaddáfí vede zemi „bratrskou“ diktátorskou rukou. Na Západě si vybuduje pověst nepřítele, kterou dokládá svými děsivými činy – teroristickými činy na olympiádě v Mnichově nebo v cestovním letounu, který se zřítil nad skotským Lockerbie. Vše se má obrátit v roce 2001, po útoku na newyorská dvojčata…

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.