01. 04. 1957

Den, kdy se lidé vyvádějí aprílem

Je zvláštní, že ačkoliv 1. duben není žádný oficiální svátek, jeho tradici – někoho co nejlíp napálit – s gustem dodržuje celý západní svět. Do českých zemí tento zvyk přišel kolem roku 1690, později už jsou “aprílového dovádění” plné kroniky – nejčastěji se prý lidé vyváděli doporučeními, že si mají pořídit nějaké nesmyslné předměty. Například komáří sádlo, zaječí peří nebo mezery do žebříku. Není také bez zajímavosti, že podle vážných průzkumů nejvíc aprílové žerty frčí ve věkové skupině 70-99 let, její členové se například navzájem vyvádějí zprávami o zvýšení či naopak snížení důchodu.

Autor: Martin Krušina, střih: Vladimír Šimek

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.