19. 09. 1991

Den, kdy byl nalezen Ötzi

Dva roky po nálezu se začala šířit legenda o prokletí, které postihne každého, kdo narušil Ötziho spánek. Důvodem byl relativně rychlý sled úmrtí lidí, kteří s ním měli něco společného. Patolog, který ho vyproštoval z ledu, zemřel při autonehodě. Horský vůdce zemřel při potápění. Další muž, který jim pomáhal, se zabil pádem do pukliny v ledovci. Novinář, který vše filmoval, podlehl rakovině. Objevitel mumie Helmut Simon se zabil po pádu do propasti. Velitel záchranářů zemřel na infarkt. Profesor Konrád Spindler zemřel na rakovinu. Souhra náhod nebo Ötziho pomsta? Těžko říct, ale jsou stovky dalších lidí, kteří ho zkoumali a naštěstí se jim nic nestalo.

Autor: Andrea Maloveczká, střih: Vladimír Šimek

V reportáži byly použity materiály fotobanky ISIFA.

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.