17. 11. 2003

Arnold Schwarzenegger. Fantastický příběh chudého rakouského kluka, který nikdy nevzdal své sny

Další zajímavosti:

  • Arnoldovy rodinné vztahy byly odmalička komplikované. Jeho otec Gustav byl povoláním policista, který v roce 1938 dobrovolně vstoupil do nacistické strany. Raději měl prý svého prvorozeného syna Meinharda, a pokud jde o výchovu, byl velice striktní, bez špetky trpělivosti. Sám Arnold dokonce jednou vypověděl, že dal přednost kulturistické soutěži před jeho pohřbem, tuhle historku ale později popřel s tím, že byla vymyšlená. Gustavova nacistická minulost získala velikou pozornost v roce 2003 během volby kalifornského guvernéra. Sám Arnold ale požádal Centrum Simona Weisenthala (organizaci pro dokumentaci nacistických zločinů) o prověření válečných záznamů. Žádný důkaz o přímém zapojení jeho otce do válečných zločinů nalezen nebyl.

 

  • V květnu 2011, jen čtyři měsíce poté, co Schwarzeneggerovi vypršel guvernérský mandát, se jeho manželství rozpadlo. Jeho žena se totiž po letech dozvěděla o aféře, kterou manžel kdysi měl s jejich guatemalskou služebnou Baenou. Ta pro rodinu pracovala přes 20 let, a to i přesto, že později vyšlo najevo, že ji Arnold přivedl do jiného stavu. Těhotná navíc byla ve stejné době jako Maria Shriverová, která tou dobou čekala čtvrtého potomka. Sám Schwarzenegger tvrdí, že si dal dvě a dvě dohromady až o asi osm let později, kdy se mu chlapec Joseph začal podobat.

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.