09. 09. 1948

Den, kdy vznikla Korejská lidově demokratická republika

9. září 1948. Den, kdy právě vznikla Korejská lidově demokratická republika. Po zemi probíhají mohutné oslavy a v jejich čele stojí Kim Ir-sen: mladý, charismatický, ambiciózní. Jeho snem je vytvořit jednotný Korejský stát a získat v něm absolutní moc. Nikdo ještě netuší, jaká krutovláda Severní Koreu čeká a že tento cíl povede k jedné z nejstrašnějších a nejnesmyslnějších válek 20. století. A že se mu podaří jedna velmi unikátní věc: Kim Ir-sen založí v komunistickém režimu dynastii.

O tom, jak nevídaný kult osobnosti v Severní Koreji panuje, svědčí mimo jiné to, že Kim Ir-sen byl v roce 1998 (tedy čtyři roky po své smrti) prohlášen za „věčného prezidenta“, což je zakotveno v ústavě, a funkce „řádného“ prezidenta byla zrušena. Podobně jeho syn Kim Čong-il zůstává i po smrti „věčným generálním tajemníkem strany“ a úřadující předseda je pouze „prvním tajemníkem“. Oba mrtví muži tak působí ve vyšších funkcích než kdokoliv z živých.

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.