11. 09. 2001

Den teroristických útoků na USA

Do našeho materiálu se pochopitelně nemohly vejít všechny události, souvislosti a detaily spojené s teroristickými útoky 11. září. Co však stojí za zmínku, jsou konspirační teorie. Těch se ve spojení s útoky objevilo ohromné množství. Ty nejčastější hovoří o tom, že americká administrativa byla o útocích předem informována nebo dokonce, že za nimi stála. Další tvrdí, že budovu Pentagovu nezasáhlo letadlo ale řízená střela a že Boeing letu UA 93 se nezřítil sám, ale byl nad Pensylvánií preventivně sestřelen. Hlavním důvodem vzniku většiny konspiračních teorií je těžko pochopitelné selhání amerických tajných služeb při mapování činnosti 19 únosců a dále velmi váhavá reakce amerických úřadů, včetně prezidenta, na první útok.

Autor: Pavel Zuna, střih: Jiří Novák

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.