24. 10. 1929

Den krachu na newyorské burze

Krach na newyorské burze v roce 1929 odstartoval velkou hospodářskou krizi, která se z Ameriky postupně rozšířila po celém světě. Zajímavost: V téhle době bídy a strádání měly ženy víc než kdy předtím strach z nechtěného těhotenství. Prodej antikoncepce byl ale tehdy v Americe nezákonný. Nejrůznější firmy tu tak svoje více či méně účinné antikoncepční přípravky nabízely pod zástěrkou toho, že jde o “prostředky ženské hygieny”. Ženám je často až na práh jejich bytu přicházely nabídnout podomní obchodnice. A měly nebývalý úspěch. Když se ale v některých případech ukázalo, že zakoupené zboží nemá slibované účinky, bylo už pozdě. Ženy neměly kam se odvolat. Šlo přece pouze o “prostředky ženské hygieny”.

V reportáži byly použité materiály poskytnuté fotobankou ISIFA.

Autor: Andrea Maloveczká, střih: Jiří Novák

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.