30. 10. 1938

Den, kdy Ameriku vyděsila Válka světů

Den, kdy Orson Welles zrežíroval svou velkolepou mystifikaci, měl velký dopad na dějiny rozhlasového vysílání i na aktéry samotné. Musel být přijat zákon, který nutil tvůrce do choulostivých obsahů vkládat dodnes platná varování, když obsah jakkoliv vybočuje normě (je násilný, není vhodný pro děti, je pouhou fikcí atp.). Sám Welles se ovšem brzy stal hvězdou Hollywoodu – režíroval 13 filmů a v roce 1970 získal Oscara za celoživotní dílo – a podobný výtah ke slávě čekal i další aktéry onoho večerního vysílání. Scénárista Howard Koch napsal mj. scénář k filmu Casablanca, za který v roce 1944 získal Oscara; to samé skladatel hudby Bernard Herrmann, který se stal dvorním skladatelem Alfreda Hitchcocka, a tudíž je autorem i legendárního soundtracku k filmu Psycho.

Sledujte nejdůležitější okamžiky historie na Twitteru ZDE.

OHODNOŤTE TENTO POŘAD NA ČSFD ZDE.

Autor: Martin Krušina
Střih: Vláďa Šimek
Dramaturg: Pavel Zuna
Produkce: Lucie Dřízhalová
Šéfproducent: Lukáš Záhoř

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.