28. 08. 2005

Den, kdy udeřil hurikán Katrina

Zajímavost: Jak se vlastně pojmenovávají hurikány. Každý rok se hurikány pojmenovávají podle abecedy, v tom pořadí v jakém přicházejí. To znamená, že první hurikán má jméno od A, druhý od B atd. Střídají se přitom mužská a ženská jména, takže např. hurikán předcházející v roce 2005 Katrině měl jméno Jose. Světová meteorologická organizace má seznam jmen pro danou hurikánovou sezónu připravený už dlouho dopředu. Pro oblast Atlantiku je na něm obvykle dvacet jedna jmen. Když je v daném roce hurikánů náhodou ještě víc, jsou další pojmenovávány písmeny řecké abecedy (Alfa, Beta…). Jména obzvlášť ničivých a zabijáckých hurikánů se ze seznamů jednou provždy vyškrtnou. Jméno Katrina tak už nikdy nedostane žádný jiný hurikán.

autor: Andrea Maloveczká, střih: Jiří Novák

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.