10. 03. 1948

Den, kdy bylo na nádvoří Černínského paláce nalezeno mrtvé tělo Jana Masaryka

Přesně před 73 lety bylo na nádvoří Černínského paláce nalezeno mrtvé tělo Jana Masaryka. Ministr zahraničí a syn prvního československého prezidenta evidentně spadl z patnáctimetrové výšky, v níž byla okna jeho tehdejšího bytu. Ale jak se to stalo? Tady už jsou jen samé otazníky. Jednotlivé indicie si na první pohled vzájemně odporují a sestavit z nich pravděpodobný obrázek posledních Masarykových okamžiků je obtížné: tělo v nepřirozené poloze stranou od okna; jeho poloha ukazující na pád čelem ke zdi; stopy stolice na okenním parapetu; obrovský nepořádek v celém bytě; nedopalky nejméně tří druhů cigaret na podlaze. Ukazuje tohle všechno spíše na sebevraždu, vraždu, nebo nešťastnou náhodu?

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.