16. 10. 1986

Den, kdy první člověk zdolal všechny osmitisícovky

Německy mluvící Ital Reinhold Messner je podle mnohých nejlepším horolezcem všech dob. Nejenže jako první zdolal všechny vrcholy nad 8000 metrů nebo jako první vylezl na Mt. Everest zcela sám, ale hlavně byl průkopníkem tzv. alpského stylu při dobývání i takto vysokých vrcholů. Výkon hodný uznání podle něj není zdolat horu s pomocí hordy šerpů, s využitím lan či stanů po předchozích expedicích a s kyslíkovou maskou na hlavě. Souboj člověka s horou má být férový: tedy všechno si vynést sám na zádech, žádný kyslík a na vrchol maximálně ve dvou, nejlépe sám. Tady je příběh jeho neuvěřitelného dobývání osmitisícovek, krok za krokem.

Autor: Pavel Zuna, střih: Vladimír Šimek

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.