27. 05. 1987

Den, kdy Mathias Rust přistál v centru Moskvy

Poté, co si Mathias Rust po návratu do Německa užil svých pět minut slávy, nastoupil v roce 1989 k výkonu civilní služby do nemocnice. Opět se ale dostal do konfliktu se zákonem, když vážně pobodal sestřičku, která neopětovala jeho náklonnost. Odsouzen byl ke dvěma a půl roku ve vězení, propustili ho ale už po patnácti měsících.

V roce 1996 konvertoval k hinduismu, aby se mohl oženit s dcerou indického obchodníka. S ní, a stejně tak i s další manželkou, se ale rozvedl. Zákon znovu porušil v roce 2001, kdy ukradl drahý kašmírový svetr, a následně i v roce 2005. Tehdy ho soud uznal vinným z podvodů s kradeným zbožím a uložil mu zaplatit pokutu v přepočtu přibližně 40 000 korun.

Později se Rust začal profesionálně věnovat pokeru a v roce 2012 vyměnil hazardní hry za práci analytika v investiční bance se sídlem v Curychu. Současně se také začal věnovat józe a chtěl se stát jejím instruktorem.

Sledujte nejdůležitější okamžiky historie na Twitteru ZDE.

OHODNOŤTE TENTO POŘAD NA ČSFD ZDE.

Autor: Anna Zunová
Střih: Lucie Douchová
Dramaturg: Pavel Zuna
Produkce: Lucie Dřízhalová
Šéfproducent: Lukáš Záhoř

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.