05. 12. 1933

Den, kdy v USA skončila prohibice

Prohibice v nejpřísnějším slova smyslu znamená absolutní zákaz výroby a prodeje alkoholu. Když vynecháme muslimské země, tak kromě Spojených států byla prohibice vyhlášena ještě v carském Rusku/Sovětském svazu (1914-1925) a v severských státech Evropy: v Norsku (1917-1923), na Islandu (1915-1935), ve Finsku (1919-1932) a na Faerských ostrovech (1907-1992!). Částečná prohibice – tedy omezení prodeje alkoholu – pak trvá dodnes v některých státech USA, i ve většině severských států Evropy. Tvrdší alkohol tam lze pořídit jen ve státních prodejnách s omezenou otvírací dobou. V roce 2012 jsme částečnou prohibici poprvé zažili i v naší zemi, kdy byl omezen prodej tvrdého alkoholu kvůli tzv. metanolové kauze, která stála život 25 lidí.

OHODNOŤTE TENTO POŘAD NA ČSFD ZDE.

Autor: Martin Krušina
Střih: Jiří Novák
Dramaturg: Pavel Zuna
Produkce: Zdenka Weisová
Šéfproducent: Lukáš Záhoř

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.