16. 08. 1896

Den, který odstartoval zlatou horečku na Klondiku

Zajímavost: Zoufalý je příběh Roberta Hendersona, který byl vlastně tím, kdo George Carmacka a jeho přátele přiměl, aby se víc než po rybách koukali po zlatě. Jako jeden z mále prospektorů se o jejich nálezu ale dozvěděl až ve chvíli, kdy už byly všechna pozemky v okolí jejich naleziště zabrané. Kvůli špatnému zdraví krátce nato sám prodá svůj pozemek na opačné straně horského hřebenu. Nevynáší mu a je navíc nemocný. Je rád, když za něj dostane 3 tisíce dolarů. Noví majitelé na něm ale najdou zlato za 450 tisíc a poté ještě pozemek za dalších 200 tisíc dolarů prodají dál. Henderson až do konce života nepřestane dál marně hledat zlato.

Autor: Andrea Maloveczká, střih: Vladimír Šimek

Ve videu byly použity materiály fotobanky Isifa a Profimedia.

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.