27. 06. 1976

Den, kdy začal únos do Entebbe

Další obětí z řad rukojmí byla Dora Blochová. Tu únosci ze zdravotních důvodů, ještě před Operací Blesk, převezli do nemocnice v Kampale. Po akci nařídil Idi Amin svým vojákům, aby ji zavraždili. Ostatky Dory Blochové se našly až po pádu Aminova režimu.

Idi Amin byl u moci v letech 1971-1979. Éra “Řezníka z Kampaly”, během které zemřelo půl milionu lidí, skončila poté, co rozpoutal válku s Tanzánií, kterou ale po dvou letech bojů prohrál. Idi Amin potom musel utéct do Libye a později se uchýlil do Saúdské Arábie. Na konci července 2003 byl Idi Amin hospitalizován a další měsíc přežíval na přístrojích. 16. srpna 2003 zemřel.

Sledujte nejdůležitější okamžiky historie na Twitteru ZDE.

OHODNOŤTE TENTO POŘAD NA ČSFD ZDE.

Autor: Jakub Klingohr
Střih: Lucie Douchová
Dramaturg: Pavel Zuna
Produkce: Lucie Dřízhalová
Šéfproducent: Lukáš Záhoř

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.