08. 11. 1923

Den, kdy začal Pivní puč

Pivní puč (anglicky Beer Hall Putsch, německy se však nejčastěji používá výraz Hitlerputsch) si po dobytí moci Adolf Hitler připomínal každý rok rekonstrukcí celé akce a velkolepým průvodem v Mnichově, kterého se – „jako za stara“ – všichni účastnili v obnošených hnědých košilích. Zastřeleným nacistům byl postaven obří pomník a byli uctívání jako mučedníci. Hitler ale nezapomínal, a tak hned po dobytí moci v roce 1933 se začal mstít triumvirátu bavorských politiků, kteří tehdy jeho puč překazili. Nejvyšší bavorský úředník von Kahr byl během takzvané Noci dlouhých nožů zatčen, cestou do nově ustaveného koncentračního tábora Dachau lynčován a hned za jeho branami zastřelen.

Sledujte nejdůležitější okamžiky historie na Twitteru ZDE.

OHODNOŤTE TENTO POŘAD NA ČSFD ZDE.

Autor: Martin Krušina
Střih: Lukáš “Kladno” Kladníček
Dramaturg: Pavel Zuna
Produkce: Lucie Dřízhalová
Šéfproducent: Lukáš Záhoř

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.