15. 08. 1969

Den, kdy začal festival ve Woodstocku

Co se do reportáže nevešlo: nejslavnější hudební festival v dějinách měl v letech 1979, 1989, 1994 a 1999 svoje pokračování. Duch 60. let se ale vytratil a tyto akce (které se stejně konaly na zcela jiných místech) už kritici shazovali kvůli přílišné komercializaci. Na druhou stranu hlavně díky těmto akcím pořadatelé vydělali zpátky peníze, které na původním Woodstocku prodělali. Neočekávané miliony dolarů totiž museli vynaložit na téměř výhradní dopravu vrtulníky (kvůli obří zácpě v okolí), opravu areálu poničeného vichřicí a zásobách vody, WC a dalších věcí, které museli do areálu navézt pro neočekávaných cca 300 tisíc neplatících návštěvníků.

Autor: Martin Krušina, střih: Vladimír Šimek

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.