10. 05. 1994

Den, kdy se Nelson Mandela stal prezidentem

Nelson Mandela byl celkem třikrát ženatý. Jeho první manželství s Evelyn Ntoko Mase skončilo po třinácti letech rozvodem. V době, kdy byl ve vězení, byla jeho oporou druhá manželka a zároveň spolubojovnice Winnie Mandelová. Ta v té době velela speciální operační skupině neblaze proslulé svou surovostí. Když se v roce 1996 na veřejnost dostaly zprávy o zvěrstvech, které její jednotka páchala – nejznámějším případem je únos a brutální vražda čtrnáctiletého chlapce Stompie Moeketsiho z roku 1989 – Mandela se s ní rozvedl. Ve svých osmdesáti letech se pak oženil potřetí, a to s vdovou po bývalém prezidentovi Mozambiku, Samora Machelovi.

OHODNOŤTE TENTO POŘAD NA ČSFD ZDE.

 
Ve videu byly použity materiály fotobanky ISIFA.
 
Autor: Andrea Maloveczká
Střih: Vláďa Šimek
Produkce: Lucie Dřízhalová
Dramaturg: Pavel Zuna
Šéfproducent: Lukáš Záhoř

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.