15. 09. 2008

Den krachu banky Lehman Brothers

Ani ve chvíli, kdy se sebevědomým bankéřům z Wall Street bortil jejich finanční svět pod rukama a Lehman Brothers se čím dál víc blížila krachu, si její vedení nepřestávalo vyplácet astronomické odměny. Richard Fuld si tak měl od počátku tisíciletí přijít dokonce na 480 milionů dolarů.

Přes tři roky zkoumala americká Komise pro cenné papíry dokumenty o milionech stran. Provinění šéfů téhle investiční banky se jí ale prokázat nepodařilo. To, jak se vyplácením bonusů obohatili, sice bylo nemorální, ne však nezákonné. Jak později uvede její výkonný ředitel Richard Fuld, on sám se vinen za krach banky necítí a až do smrti si nepřestane lámat hlavu tím, proč jim americká vláda nepomohla.

OHODNOŤTE TENTO POŘAD NA ČSFD ZDE

Autor: Andrea Maloveczká
Střih: Vláďa Šimek
Dramaturg: Pavel Zuna
Produkce: Zdenka Weisová
Šéfproducent: Lukáš Záhoř

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.