15. 01. 1993

Den, kdy byl zatčen boss sicilské mafie

Po zatčení Salvatore Riiny, v květnu 1993, provedla mafie celou řadu odvetných teroristických útoků. V Římě odpálila bombu pod autem novináře Maurizia Costanza. Ten krátce předtím ve vysílání přivítal Riinovo zatčení. Costanzo, stejně jako 26 dalších lidí, vyvázl se zraněním. Ve Florencii pak nastražená bomba zabila 5 lidí.
Balduccia Di Magia přijala policie do programu na ochranu svědků. Mafie jako mstu za jeho zradu zabila několik jeho příbuzných.
Bernardo Provenzano vedl sicilskou mafii do roku 2006. I jeho policisté nakonec zatkli – v rodném Corleone. Před spravedlností prchal více než čtyři desetiletí. Ve vězení si odpykává doživotní trest.

Sledujte nejdůležitější okamžiky historie na Twitteru ZDE.

OHODNOŤTE TENTO POŘAD NA ČSFD ZDE.

Autor: Jakub Klingohr
Střih: Lucie Douchová
Dramaturg: Pavel Zuna
Produkce: Lucie Dřízhalová
Šéfproducent: Lukáš Záhoř


 

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.