12. 06. 1994

Den vražd, které rozpoutaly proces s O. J. Simpsonem

Stejně jako se zdá nepochopitelný rozsudek v případu vraždy Nicole Brownové a Ronalda Goldmana, také nad neuvěřitelně vysokým trestem za loupežné přepadení O.J.Simpsona panují rozpaky. Obvyklá interpretace lidí je, že „Simpson byl teprve tady potrestán za své vraždy“.

Faktem zůstává, že žalobci uzavřeli dohody s jeho spolupachateli, aby proti Simpsonovi svědčili, výměnou za nižší trest. Také zbraň, která měla na výši trestu zásadní vliv, neměl u sebe Simpson, ale jeden z jeho kumpánů – a při přepadení ji nepoužil. A konečně: soud odmítl brát v potaz skutečnost, že Simpson si chtěl vzít zpátky věci, které mu patřily. Soudce prohlásil, že takovýmto způsobem není možné jednat – bez ohledu na to, zda vám věc, kterou si vynucujete, patří, nebo ne.

Úvodní fotografie: Profimedia.cz

OHODNOŤTE TENTO POŘAD NA ČSFD ZDE.

Autor a dramaturg: Pavel Zuna
Střih: Jirka Novák
Produkce: Zdenka Weisová
Šéfproducent: Lukáš Záhoř

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.