07. 07. 1954

Den, kdy Elvis Presley debutuje v rádiu WHBQ

Elvis Presley byl z dvojčat. Jeho bratr Jesse Garon, který přišel na svět asi půl hodiny před ním, se však narodil mrtvý. To byl patrně důvod, proč se matka o Elvise, a to i v jeho dospělosti, úzkostlivě bála. Jako dítě ani během dospívání nebyl Elvis mezi spolužáky nijak zvlášť oblíbený. Divně se oblékal, do vlasů si vtíral pomádu a byl plachý samotář. Jeho matka zemřela v době, kdy byl Elvis na vojně.

Elvis Presley paradoxně sám bojoval proti drogám. V době své závislosti na prášcích byl totiž prezidentem Spojených států Richardem Nixonem jmenován speciálním agentem pro boj s narkotiky.

Ve videu byly použity materiály fotobanky ISIFA.

Úvodní fotografie: Profimedia.cz

Autor: Andrea Maloveczká
Střih: Vláďa Šimek
Produkce: Zdenka Weisová
Dramaturg: Pavel Zuna
Šéfproducent: Lukáš Záhoř


Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.