29. 05. 1953

Den, kdy byl dobyt Mount Everest

Zajímavost 1: Hillary s Tenzingem budou dlouho svorně tvrdit, že na vrchol vystoupili zároveň. Ve skutečnosti tam byl ale o chvíli dřív Hillary. Ten později využije svého vlivu i sil a v Himaláji díky němu vyrostou nemocnice, školy i mosty. Zajímavost 2: Malloryho tělo bylo konečně nalezeno v roce 1999. Tělo jeho kolegy Irvina ani foťák, ve kterém by mohl být důkaz, že byli na vrcholu první, se však stále postrádá. Zajímavost 3: O to, kolik přesně Mount Everest měří, se vedou spory vlastně už od prvních měření v roce 1856. Čína v květnu 2005 naměřila jen 8844,43 m. V současnosti probíhají další měření.

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.