24. 07. 2005

Den, kdy Lance Armstrong po sedmé vyhrál Tour de France

Aktuální informace ohledně Lance Armstronga: americká antidopingová agentura USADA nově obvinila jeho i členy jeho týmu US Postal z přelomu 90. let z užívání i obchodu se zakázanými látkami. Posloužily jí k tomu nová svědectví tehdejších Armstrongových kolegů – tři členové týmu (lékaři a masér) už dokonce dostali doživotní zákazy činnosti. Zároveň zpochybnila krevní testy z doby jeho návratu (2008-2012), které prý vykazují “podezřelé výkyvy”. Armstrong se brání žalobou na agenturu s tím, že za celou dobu kariéry neměl pozitivní test (a že jich absolvoval hodně). Také se na jeho obranu stavějí někteří kongresmani, kteří označili kroky USADA za diskriminační a zvažují agentuře zkrátit státní dotace.

Autor: Anna Zunová, střih: Jirka Novák

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.