06. 08. 1989

Den, kdy byla zveřejněna první webová stránka

Tim Berners-Lee dnes vede World Wide Web Consortium (které sám založil), jehož členové společně s veřejností vyvíjejí webové standardy. Zároveň je v čele Nadace World Wide Web, která se snaží zpřístupnit web co nejvíce lidem po celém světě.

Ve své zemi je považován za ikonu. V roce 2004 byl povýšen do šlechtického stavu a v roce 2007 dokonce obdržel od královny Alžběty Řád za zásluhy, který předávají britští panovníci sami za sebe a jehož udělení nepodléhá návrhu premiéra nebo ministrů. Tento řád smí vždy vlastnit pouze 24 žijících lidí – a Sir Timothy Berners-Lee je tedy jedním z nich.

Při zahájení olympijských her v Londýně 2012 vytvořil Berners-Lee na svém stařičkém počítači tweet, který zněl: „Tohle je pro každého“. Tato zpráva se pomocí displejů přidělených každému místu zobrazila po celém stadionu.
O svém největším objevu dnes oblibou říká, že vlastně nic nového nevymyslel. Že pouze „propojil internet s hypertextem“…

Sledujte nejdůležitější okamžiky historie na Twitteru ZDE.

OHODNOŤTE TENTO POŘAD NA ČSFD ZDE.

Autor: Pavel Zuna
Střih: Vláďa Šimek

Dramaturg: Pavel Zuna
Produkce: Zdenka Weisová
Šéfproducent: Lukáš Záhoř


Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.