08. 02. 1960

Den, kdy vznikl hollywoodský chodník slávy

Sluší se ještě zmínit o světoznámých osobnostech showbusinessu, které (oproti očekávání) hvězdu na Chodníku slávy nemají. Například herečka Julia Roberts nebo herec a režisér Clint Eastwood odmítli vstoupit do nominačního procesu. A protože bez souhlasu nominovaného nemůže být žádný návrh přijat, výbor o nich nikdy ani nehlasoval.

Herec George Clooney nebo zpěvák John Denver naproti tomu byli nominováni, ale odmítli se zúčastnit slavnostního ceremoniálu, což je rovněž podmínka, která se nedá obejít (Denver obdržel nakonec hvězdu posmrtně, v roce 2014).

Jediný, kdo podmínku osobní účasti nesplnil, ale hvězda mu byla přesto odhalena, byla zpěvačka a herečka Barbra Streisandová v roce 1976. Ta účast přislíbila, ale nakonec nepřijela. Připravenou hvězdu však už nainstalovali. Streisandová svůj prohřešek proti pravidlům alespoň částečně napravila o 22 let později, kdy se zúčastnila slavnostního odkrytí hvězdy svého manžela, herce Jamese Brolina.

Sledujte nejdůležitější okamžiky historie na Twitteru ZDE.

OHODNOŤTE TENTO POŘAD NA ČSFD ZDE.

Autor: Pavel Zuna
Střih: Lucie Douchová
Dramaturg: Pavel Zuna
Produkce: Lucie Dřízhalová
Šéfproducent: Lukáš Záhoř


 

Nejnovější videa na MALL.TV

Sledujte MALL.TV na všech zařízeních

Životy slavných a další oblíbené pořady MALL.TV, můžete sledovat pohodlně v mobilu, ve své Smart TV nebo na XBOXU! Stačí si jen vybrat.

App Store Google Play

MALL.TV lze sledovat na všech těchto platformách a zařízeních:

Apple TV PC Tablet Mobil Internet XBOX Smart TV
mobilní aplikace

Životy slavných je neziskový projekt, který využívá volné dostupnosti společné práce autorů a uspořádává výsledky jejich úsilí na jednom místě tak, aby nejlépe posloužilo svému úmyslu - výuce v českých školách a bylo k dispozici učitelům a učitelkám bez zbytečných bariér.